Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Den otevřených dveří v milevském klášteře
Datum 19.09.2020 10:00 - 17:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihočeský kraj / U Bažantnice 556, Milevsko
Popis akcePřijďte navštívit premonstrátský klášter v Milevsku a vychutnat si nezapomenutelnou atmosféru výjimečného místa českých kulturních a duchovních dějin!

Milevský klášter je nejstarším klášterem v jižních Čechách, založený roku 1187 Jiřím z Milevska. Dodnes je domovem komunity bratří z řádu premonstrátů, dnes spravovaný Královskou kanonií premonstrátů na Strahově.
 
Bezplatné komentované prohlídky ve 4 okruzích:

Sakrální stavby – vydejte se na fascinující cestu po stopách vývoje architektury. V jednom areálu budete moci obdivovat románské architektonické skvosty, majestátní gotiku či pompézní baroko. Prohlídka trvá 60 minut.

Život bratří premonstrátů – seznamte se s historií milevského kláštera, jeho významnými osobnostmi a současným životem řádových bratří. Prohlídka trvá 30 minut.

Prohlídka varhan s ukázkami – podívejte se na hudební kůr, kam se během běžné prohlídky nedostanete! Kromě informací z historie i současnosti varhan uslyšíte také ukázky skladeb českých i zahraničních skladatelů. Prohlídka trvá 30 minut.

Dětská prohlídka – speciální didaktická prohlídka seznámí s historií i nejmenší návštěvníky. Prohlídka trvá 60 minut.

Registrace na prohlídky probíhají pomocí formuláře níže. 
 
Aktivity pro děti i dospělé:
Jedinečná devět metrů dlouhá pojízdná laboratoř Akademie věd ČR vám interaktivní formou představí vědu a výzkum za pomoci nejnovějších mikroskopů a laboratorní techniky. Inspiraci, hru, zábavu i poznání nabídne tvořivý program Galerie Sladovna z Písku a celým dnem Vás provede hiporehabilitační organizace Majoránek z.s. se svými koňskými svěřenci. Doprovodný program si budete moci zpříjemnit ochutnávkou českých ciderů a moštů z plzeňského Cider Bohemia.

Vystoupení:
Těšit se můžete na představení Kejklíře Slávka a také na vystoupení folklorního souboru Kovářovan. K poslechu zahrají kapely Fantom a Kampadem.


Do vnitřních prostor je možné vstoupit pouze s nasazenou rouškou. Pokud můžete, prosím, doneste si vlastní roušku

Kontaktní osoba: Ing. Lenka Krejčová (tel.: 731 681 631,  Lenka.Krejcova@mmr.cz)

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty