Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 22.10.2018 09:30
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Jihočeský kraj / České Budějovice / Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice
Popis akceChceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Českobudějovický regionální seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům středních škol z Jihočeského kraje.
Seminář bude sestávat ze dvou částí:
- zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu, 
- debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života

Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na čtyřdenní modelové zasedání institucí EU v Brně, které se uskuteční ve dnech 6. až 9. prosince 2018.
Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.

Přihlásit se můžete zde.

Počet míst na semináři je omezen.

Seminář je součástí projektu “Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky”. Během října a listopadu se v České republice a na Slovensku uskuteční jednodenní interaktivní semináře, na které naváže modelové zasedání institucí EU v Brně. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde.  Případně nás můžete kontaktovat na: akce@eutis.cz

Místem konání je: Krajský úřad Jihočeského kraje , U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice

Projekt Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS ve spolupráci s Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Partnery projektu jsou Konrad Adenauer Stiftung, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Europe Direct Česká republika. Modelové zasedání institucí EU, kterým bude letošní ročník projektu zakončen, bylo podpořeno z programu Erasmus+ a je organizováno ve spolupráci s Centrem pre európsku politiku.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty